Открыть меню

Візовий коридор — Підрахунок днів коридору польської робочої та Шенген візи

[adsense1]

Візовий коридор

Поняття візового коридору не є юридичним. Візовим коридором, щоб було простіше зрозуміти, можна вважати «термін придатності» візи — строк дії візи, протягом якого іноземець має право використати вказану кількість днів перебування на території Польщі або країни «Шенгену» (береться до уваги тип візи).

 • Короткострокова Шенген віза — дозволяє перебувати на території Польщі до 90 днів протягом півроку.
 • Польська національна віза — в залежності від типу дозволяє перебувати на території Польщі від 6 місяців до 1 року.

*При розрахунку вважається, що у місяці 30 днів.

Часто виникає проблема визначення візового коридору. Розглянемо на прикладах, як правильно підрахувати дні коридору.

Візовий коридор для Шенгенської візи

[adsense2]

Припустимо, що оформлено короткострокову Шенгенську візу та на ній зазначено цифри 90/180. Від так, перебувати на території іноземної держави можна не більше 90 днів, а сама віза діє 180 днів, відповідно, Ваш візовий коридор складає 6 місяців, а дозволений термін перебування в межах Шенгену 3 місяці. Відлік часу протягом якого дозволено перебувати в країні починається не з моменту отримання візи, а з моменту коли Ви вперше перетнули кордон іноземної держави. Для Шенгенської візи характерно, що строк прибування в країнах цієї зони не повинен перевищувати у сумі 90 днів. Перебування в Республіці Польща або будь-якій іншій країні після того, як вичерпано ліміт, є незаконним. За таке порушення передбачено депортацію та заборону в’їзду до країни протягом певного часу. Тому слід уважно стежити за строками.

Зверніть увагу на те, що при виїзді з зони Шенгену рахуються всі ваші дні перебування за останні 6 місяців (180 днів). Саме у цьому і полягає вся складність розрахунку — потрібно щоб сумарна кількість днів впродовж останнього півріччя не була більшою за 90 днів. Під час підрахунку до уваги береться дійсна Шенген віза, а також попередні візи, видані будь-якою країною Шенгену. Це можуть бути, як і звичайна одноразова віза, так і мультивіза.

Отож для правильного підрахунку потрібно: від сьогоднішньої дати порахувати в закордонному паспорті дні, які ви провели в Шенген зоні за останні 180 днів. Враховуйте всі штампи за останніх 6 місяців, навіть якщо у вас було декілька віз впродовж цього часу і деякі з них вже недійсні. Якщо в результаті ви отримаєте більше ніж 90 днів – ваш ліміт вичерпано.

Онлайн калькулятор Шенген візи

На сайті Європейської Комісії можна знайти калькулятор для підрахунку дозволеного строку перебування.

Візовий калькулятор для розрахунку

На сторінці з калькулятором є довідник по його використанню. Нижче наведено короткий опис його функціоналу.

 • В калькуляторі є «мовна панель» з англійською, французькою, іспанською, турецькою та російською мовами.
 • Візовий калькулятор працює в 2 режимах:
  Режим Control (контроль) — розраховує загальну тривалість попередніх чи поточного перебування, визначаючи, чи перевищено максимальний термін перебування 90 днів за відповідний розрахунковий період у 180 днів.
  Режим Planning (планування) — надання інформації про максимальний можливий термін перебування в Шенген зоні, на будь-яку майбутню заплановану дату (залежить від попередніх в’їздів і виїздів).
 • Date of entry/Control — за замовчуванням відображається поточна календарна дата, яку можна змінити на «дату контролю» (режим контролю), та на «дату в’їзду» (режим планування).
 • Passport – дозволяє вводити дати в’їзду та виїзду в випадковій, не хронологічній послідовності.
 • Enter previous stay(s) in the Schengen area – поля для вводу дат попереднього перебування в Шенген зоні. Перша колонка – дати в’їзду, друга – дати виїзду, третя відображає термін перебування, який підраховується автоматично.
 • Calculation results will display in this area – вікно в якому відображаються результати розрахунку.
 • Кнопка Calculate – розрахувати.
 • Кнопка Reset – видаляє всі введені дані.

Зверніть увагу на те, що дані отримані таким чином не є офіційними. Калькулятор є лише допоміжним інструментом розрахунку і не надає право на перебування в іноземній країні на термін, отриманий з його допомогою.

Розрахунок візового коридору для національної робочої візи

[adsense2]

Національна віза в залежності від типу дозволяє перебувати на території Польщі від 6 до 9 місяців, а якщо це воєводська віза, то мова йде про термін в 1 рік. При розрахунку візового коридору вважається, що у місяці 30 днів. Відлік часу розпочинається з моменту вашого в’їзду на територію Польщі. Тобто, якщо вам видали робочу візу 180/360 з 3 березня 2018 року по 2 березня 2019 року, а ви вперше перетнули кордон 2 квітня 2018 року, то коридор цієї візи завершується 2 квітня 2019 року. По закінченню цього терміну можна відкривати наступну візу.

Для візи по запрошенню від воєводи, візового коридору немає, так як віза видається на рік, і після її закінчення, можна хоч відразу відкривати ще одну робочу візу.

© 2020 visa-help.com.ua · Копирование материалов сайта без разрешения запрещено
Дизайн и поддержка: GoodwinPress.ru