Открыть меню

Візовий коридор — Підрахунок днів коридору польської робочої та Шенген візи

Візовий коридор

Поняття візового коридору не є юридичним. Візовим коридором, щоб було простіше зрозуміти, можна вважати «термін придатності» візи — строк дії візи, протягом якого іноземець має право використати вказану кількість днів перебування на території Польщі або країни «Шенгену» (береться до уваги тип візи).

 • Короткострокова Шенген віза — дозволяє перебувати на території Польщі до 90 днів протягом півроку.
 • Польська національна віза — в залежності від типу дозволяє перебувати на території Польщі від 6 місяців до 1 року.

*При розрахунку вважається, що у місяці 30 днів.

Часто виникає проблема визначення візового коридору. Розглянемо на прикладах, як правильно підрахувати дні коридору.

Візовий коридор для Шенгенської візи

Припустимо, що оформлено короткострокову Шенгенську візу та на ній зазначено цифри 90/180. Від так, перебувати на території іноземної держави можна не більше 90 днів, а сама віза діє 180 днів, відповідно, Ваш візовий коридор складає 6 місяців, а дозволений термін перебування в межах Шенгену 3 місяці. Відлік часу протягом якого дозволено перебувати в країні починається не з моменту отримання візи, а з моменту коли Ви вперше перетнули кордон іноземної держави. Для Шенгенської візи характерно, що строк прибування в країнах цієї зони не повинен перевищувати у сумі 90 днів. Перебування в Республіці Польща або будь-якій іншій країні після того, як вичерпано ліміт, є незаконним. За таке порушення передбачено депортацію та заборону в’їзду до країни протягом певного часу. Тому слід уважно стежити за строками.

Зверніть увагу на те, що при виїзді з зони Шенгену рахуються всі ваші дні перебування за останні 6 місяців (180 днів). Саме у цьому і полягає вся складність розрахунку — потрібно щоб сумарна кількість днів впродовж останнього півріччя не була більшою за 90 днів. Під час підрахунку до уваги береться дійсна Шенген віза, а також попередні візи, видані будь-якою країною Шенгену. Це можуть бути, як і звичайна одноразова віза, так і мультивіза.

Отож для правильного підрахунку потрібно: від сьогоднішньої дати порахувати в закордонному паспорті дні, які ви провели в Шенген зоні за останні 180 днів. Враховуйте всі штампи за останніх 6 місяців, навіть якщо у вас було декілька віз впродовж цього часу і деякі з них вже недійсні. Якщо в результаті ви отримаєте більше ніж 90 днів – ваш ліміт вичерпано.

Онлайн калькулятор Шенген візи

На сайті Європейської Комісії можна знайти калькулятор для підрахунку дозволеного строку перебування.

Візовий калькулятор для розрахунку

На сторінці з калькулятором є довідник по його використанню. Нижче наведено короткий опис його функціоналу.

 • В калькуляторі є «мовна панель» з англійською, французькою, іспанською, турецькою та російською мовами.
 • Візовий калькулятор працює в 2 режимах:
  Режим Control (контроль) — розраховує загальну тривалість попередніх чи поточного перебування, визначаючи, чи перевищено максимальний термін перебування 90 днів за відповідний розрахунковий період у 180 днів.
  Режим Planning (планування) — надання інформації про максимальний можливий термін перебування в Шенген зоні, на будь-яку майбутню заплановану дату (залежить від попередніх в’їздів і виїздів).
 • Date of entry/Control — за замовчуванням відображається поточна календарна дата, яку можна змінити на «дату контролю» (режим контролю), та на «дату в’їзду» (режим планування).
 • Passport – дозволяє вводити дати в’їзду та виїзду в випадковій, не хронологічній послідовності.
 • Enter previous stay(s) in the Schengen area – поля для вводу дат попереднього перебування в Шенген зоні. Перша колонка – дати в’їзду, друга – дати виїзду, третя відображає термін перебування, який підраховується автоматично.
 • Calculation results will display in this area – вікно в якому відображаються результати розрахунку.
 • Кнопка Calculate – розрахувати.
 • Кнопка Reset – видаляє всі введені дані.

Зверніть увагу на те, що дані отримані таким чином не є офіційними. Калькулятор є лише допоміжним інструментом розрахунку і не надає право на перебування в іноземній країні на термін, отриманий з його допомогою.

Розрахунок візового коридору для національної робочої візи

Національна віза в залежності від типу дозволяє перебувати на території Польщі від 6 до 9 місяців, а якщо це воєводська віза, то мова йде про термін в 1 рік. При розрахунку візового коридору вважається, що у місяці 30 днів. Відлік часу розпочинається з моменту вашого в’їзду на територію Польщі. Тобто, якщо вам видали робочу візу 180/360 з 3 березня 2018 року по 2 березня 2019 року, а ви вперше перетнули кордон 2 квітня 2018 року, то коридор цієї візи завершується 2 квітня 2019 року. По закінченню цього терміну можна відкривати наступну візу.

Для візи по запрошенню від воєводи, візового коридору немає, так як віза видається на рік, і після її закінчення, можна хоч відразу відкривати ще одну робочу візу.

© 2019 visa-help.com.ua – Оформлення візи, побут, життя та працевлаштування в Польщі.